İlk Bayram

Hep pek bir beğenirdim bu bayram reklamlarını. Böyle çok içten gelirdi. İlk defa bu bayram çok acıtıyor reklamlar. Hele ki, Şölen’in “Orhan amcanın torununu kucağına aldığı” reklamı çok fena dağlıyor beni. Babam (rahmetlinin adı da Orhan’dı) bir buçuk ay sonra doğacak torununu göremeden göçüp gitti.

şölen reklam

 

 

 

 

 

Keşkeler çok belki, ama şükredecek çok şey de var. Ablamın çocuklarını gördü. Vefatından önce TSAG’la balkan turuna katılmıştı. 40 yıl sonra dedemin geldiği yerleri (Üsküp) gördü. Vefatından bir gün önce “Cennet gibi yerler gördüm Okan” diyordu. Kendi açımdan en büyük tesellim uykusunda huzurla vefat etmiş olması ve beraber geçirdiğimiz zamanlara dair içimde bir vicdan azabı olmaması.

Siz de büyüklerinizi ihmal etmeyin bu bayramda. Gidin ziyaret edin, yapamıyorsanız arayın. Bir yerden sonra geçirdiğiniz bütün zamanlar size teselli gibi geliyor.

Hepinize iyi bayramlar,

071

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation