Hakkımda

Yazılımın hemen mutfağında, 2008′den beri Turkcell’de çalışan biriyim.  Öncesinde de bankacılık sektöründe Fortis Bank’ta çalışmaktaydım.  İnsanların hayatını kolaylaştıran, değiştiren ve ürettiğimi hissettiren bir işte çalıştığım için çok memnunum ve şanslıyım. Bilişim sektöründe çalışmanın bir şansı ve aynı zamanda zorluğu hızla bir şeyler üretebilmek ve bunu kitlelere yayabilmek.  Ürettiğini hissetmek insana müthiş bir manevi tatmin veriyor.  Bunu başka yazılımcılar da hissediyordur eminim.

Öte yandan belli bir yerden sonra, üretmek kadar bilgini paylaşmak da insanı mutlu ediyor.  Bu blogu açma sebeplerimden biri de zaten bilgi ve uzmanlığımı paylaşmak.  Oracle Open World 2012’ye katıldığım zaman niye hali hazırda bir sitem yok da bu öğrendiğim müthiş bilgileri insanlarla paylaşamıyorum diye hayıflanıyordum.  Aradan dile kolay 1,5 yıl geçti ve ben blogumu ancak açıyorum.

Teknolojinin sıkı bir takipçisiyim.  Düzenli bir techcrunch ve mashable takipçisiyim. Internet’in dünyanın her tarafında insanları, kültürleri bir araya getirmesinden dolayı sürekli yeni fırsatlar oluştuğunu düşünüyorum.  Steve Jobs’ın belirttiği gibi yeni fırsatları değerlendirmek için yapmamız gereken “noktaları birleştirmek”.  Bunu yaparken de paylaşmak, birlikte üretmek çok önemli.  Felsefesi “birlikte yaratmak ve geliştirmek” olan Sabancı Üniversitesi’nden mezun biri olarak da blogumda olabildiğince teknolojik gelişmeleri paylaşacağım.

Ben bir şeyleri değiştirme yönünde sorumluluğu olan birisi olarak görüyorum kendimi. Ailemin, aldığım eğitimin, iş hayatında ve gündelik hayatımda bana yardımcı olan her bir insana bir borç olarak görüyorum bunu.  Bu da bu blogu açmaktaki bir sonraki sebebe getiriyor beni.  Bu blogda toplumsal olaylar hakkındaki düşüncelerimi de paylaşacağım.  Yer yer politik konular hakkında da fikirlerimi yazacağım.  Şu ana kadar fikirlerimi hep kendi sosyal ağ hesaplarımda paylaşmıştım.  Bundan sonra bu blogda da paylaşacağım.

Herhangi bir konuda desteğe ihtiyacı olan olursa ya da takip etmek isterseniz iletişim bilgilerim şöyle.

Email   : okan.celep@gmail.com

Twitter: https://twitter.com/okancelep

Paper.li: https://paper.li/okancelep/1418298961

Ayrıca ilgimi çeken yazıları Pocket’a kaydediyorum. Aşağıdaki feed’den siz de benim neleri okuduğumu, nelerin ilgimi çektiğini görebilirsiniz.
İlgimi çeken yazılar : http://feeds.feedburner.com/getpocket/PhKc

Son olarak, bana bu siteyi açmamda destek olan Oben Işık‘a çok teşekkür ediyorum.  Sen olmasan daha uzun süre sürüncemede kalırdı bu iş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>