Umutla Dolu Yeni Bir Yıla Merhaba!

Umutla Dolu Yeni Bir Yıla Merhaba!

2013’e başlarken hedeflerimden biri olarak blogumu açmayı hedeflemiştim.  2013 öyle zorlu bir yıl oldu ki, 2014’te ancak başarabildim.  Ve şimdi nihayet karşınızdayım.  İnsan sadece kendine değil, başkalarına da açıkladığı hedefleri paylaştığında onları yerine getirmek için daha hevesli oluyor.  Bu nedenle ben de hem bu blogla ilgili hedeflerimi, hem de 2014’ye yapmak istediklerimi bir paylaşımda sunmak istedim.

2013 hem kişisel hayatım için, hem de Türkiye açısından zorlu bir yıldı.  Etrafımda dinlediğim çoğu insan 2013 için “uğursuz” bir yıldı diyor.  Ben ise zorlu testlere tabi tutulduğumuz, ama başarıyla atlattığımız bir yıl olduğunu düşünüyorum.  İnsanı öldürmeyen, insanı güçlendirirmiş.  Aynı mantık.

Kendi sınavlarımızdan geçerken, kendi adıma sevindiğim bir konu yazılarımla kendimi ifade etmeye başlamamdı.  Blog’umu açmadığım için bunları sadece kendi sosyal ağlarımda paylaşabilmiştim.  Şimdi ise artık burada paylaşacağım.  Aslında birçok insan da paylaşım konusundaki zincirlerini 2013’te kırdı.  Bunda Türkiye’de yaşanan gezi olayları ve bilimum diğer toplumsal olaylar da etkili oldu.  Bu da beni 2014’teki hedeflerimden birine getiriyor: Toplumsal ve politik görüşümü ifade etmek.  2014 yılı Türkiye için yoğun bir yıl olacak.  Yerel seçim, genel seçim hazırlıkları, yolsuzluklar, diğer iç dinamikler, Türkiye’yi zorlu ama güzel bir yıl bekliyor.

Bunun dışında yazılım mühendisi olarak, bu sene mesleki hayatımda 10. yılıma girdim.  Java, PL/SQL, JMS ve dağıtık sistemler üzerine yoğunlaşmış bir tecrübem var.  Bu yönde bilgi paylaşımları da yapmayı planlıyorum.

Teknolojinin sıkı bir takipçisiyim.  Internet’in dünyanın her tarafında insanları, kültürleri bir araya getirmesinden dolayı sürekli yeni fırsatlar oluştuğunu düşünüyorum.  Steve Jobs’ın belirttiği gibi yeni fırsatları değerlendirmek için yapmamız gereken “noktaları birleştirmek”.  Bunu yaparken de paylaşmak, birlikte üretmek çok önemli.  Felsefesi “birlikte yaratmak ve geliştirmek” olan Sabancı Üniversitesi’nden mezun biri olarak da blogumda olabildiğince teknolojik gelişmeleri paylaşacağım.

 • Gezi tecrübelerim, fotoğraflar vs.
 • Kişisel gelişim
 • Beğendiğim makale, kitap, dizi, filmler

Bunun dışında 2014 yılındaki hedeflerim ise şöyle.

 • Bu blogu güncel tutmak
 • Kan bağışında bulunmak (Kan bağışıyla hayatı kurtulmuş biri olarak böyle bir borcum olduğunu düşünüyorum)
 • Kişisel bir projemin geliştirmesini tamamlamak
 • Spora tekrar başlamak ve belli bir düzene oturtmak
 • Seçimlerde sandıkta aktif görev almak
 • Kendime bir iyilik, bir Avrupa gezisi ve bir dosta ziyaret

Umuyorum, siz de bu süreçte paylaştıklarımdan keyif alırsınız.

One Thought on “Umutla Dolu Yeni Bir Yıla Merhaba!

 1. Vee beklenen olur :)
  Hayırlı olsun, çok güzel paylaşımlarda bulunacağına eminim.
  Takipçiniz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation